רשלנות רפואית בתחום הקרדיולוגיה

אחד מגורמי המוות המובילים בארץ ובעולם כולו קשור באירועים רפואיים הנוגעים לתחום הלבבי – קרדיולוגי. ההתפתחויות בעולם הרפואה יצרו אפשרויות לזיהוי מוקדם של תהליכים אשר עשויים, בסבירות גבוהה, להעיד על התפתחותו של אירוע לבבי כזה או אחר


כידוע, קיים הכרח לזהות בשלב מוקדם את התרחשות האירוע הלבבי מסוג של אוטם לבבי, תעוקת לב או התקף לב, כדי למנוע את הנזקים הקשים שצפויים להיגרם מהאירוע הלבבי באם הוא אינו מזוהה בזמן. הסיכוי לשרוד או אף למנוע נזק כלשהו, אצל מי שמטופל בתוך זמן קצר יחסית מאז אבחון הבעיה הקרדיאלית, גבוה באופן משמעותי ממי שלא מאובחן במועד.

פעמים רבות אבחון מאוחר של אירוע לבבי, יגרום לנזק חמור ביותר ולפיכך חשיבות האבחון קריטית. מאחר ולרוב הבדיקה הראשונית לאבחון קיומו של אירוע לבבי הינה בדיקה פשוטה אשר עלותה נמוכה ביותר, אי ביצועה של בדיקה זו עשוי להיחשב לרשלנות רפואית.

הבדיקה הראשונית והפשוטה ביותר הינה בדיקת א.ק.ג (ECG), אותה ניתן לבצע גם במרפאת קופת חולים על ידי אחות כאשר התוצאות מתקבלות בו במקום. בדיקה בסיסית נוספת שנעשית בבית החולים היא בדיקת אנזימים בדם (CTG).

מן האמור יובן כי הרופא שאמור לזהות את התהליך שמתפתח אינו דווקא רופא קרדיולוג אלא גם רופא בתחום רפואת המשפחה או רופא חדר מיון או פרמדיק, אשר אמור לבצע את הבדיקה הראשונית בעצמו או שאמור להפנות את הפציינט לבדיקות מקיפות יותר בבית חולים.

לפיכך, במקרים בהם הנבדק מתלונן על כאבים בחזה, קוצר נשימה במאמץ, כאבים באזור הגפה השמאלית, ובמיוחד כאשר מדובר באדם שיש לו גורמי סיכון טבעיים או נרכשים (בין היתר, היסטוריה משפחתית לבבית, השמנת יתר, עישון, גיל, מין, יתר כולסטרול, ועוד) על הרופא לחשוד בקיומו של אירוע לבבי ולהפנות את הפציינט לבית חולים.

במקרה שהרופא אינו פועל באופן זה, עשוי הדבר להיחשב לרשלנות רפואית.

משרדנו מתמחה בתביעות בגין רשלנות רפואית, וצבר במשך עשרות שנות פעילותו ידע וניסיון רב בטיפול בתביעות הנוגעות לרשלנות רפואית בתחום הקרדיולוגיה, ועובד עם מומחים רפואיים מהשורה הראשונה. על הצלחותיו של המשרד בתחום זה נמנות כמה מההלכות המובילות בתחום, אשר הרחיבו את עילת הרשלנות הרפואית ואפשרו לתובעים רבים להשיג פיצויים נכבדים. לפיכך אנו ממליצים לפנות מיידית אל משרדנו לקבלת יעוץ משפטי ובדיקת היתכנות הגשת  תביעה בעילה של רשלנות רפואית.

דילוג לתוכן