תאונות ברחוב ובמרחב הציבורי

ההליך בתביעות בשל תאונות ברחוב או בשטח ציבורי שונה מההליך של תביעה בשל תאונת דרכים, בה אין צורך להוכיח רשלנות. במקרה של תאונות ברחוב או בשטח ציבורי, על הנפגע להוכיח כי אכן מוטלת על כתפי הרשות או הגוף “הפוגע” אחריות וכי הוא התרשל באופן אשר גרם לנזק. בנוסף יש להצביע כי קיים קשר סיבתי בין הרשלנות לנזק שנגרם.

חשוב להדגיש כי פעמים רבות אחריותם של הרשויות ושל הגופים השונים מוטלת מכוח החוק, ולפיכך הפרתו של החוק הנה גם עוולה נזיקית הקרויה ‘הפרת חובה חקוקה’. לעיתים אין זה פשוט להוכיח את האחריות ומעבר להוראות החוק ולפסיקה יש צורך לגבות את גרסת הנפגע בתמונות, אסמכתאות, עדויות ואף בחוות דעת מומחה מתאים (למשל מהנדס).

במידה והנפגע הצליח להוכיח את אחריות הרשות או הגוף הנתבע, וכן הוכיח כי הייתה התרשלות אשר גרמה לפגיעתו, עליו כעת להוכיח את נזקיו. בשונה מתביעה המוגשת מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בתביעת נזיקין על התובע לצרף לכתב התביעה חוות דעת מומחה רפואי מטעמו, בתחומים בהם נפגע, לצורך הוכחת נזקיו הגופניים.

במידה ונפגעתם בתאונה אשר נובעת ממפגע כלשהו, הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו, אשר צבר ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום הנזיקין, ולצוות המומחים הרפואיים והמקצועיים עמו משרדנו עובד. אנו נספק לכם את כל הכלים על מנת להוכיח את רשלנות הרשות או הגוף “הפוגע” ולצייד אתכם כנפגעים בחוות הדעת הרפואיות האופטימליות עבורכם.

דילוג לתוכן