תאונות דרכים במעורבות אוטובוסים

בתוך מגוון המקרים העצום של מקרי תאונות הדרכים קיים חלק לא מבוטל של תאונות דרכים בהם הרכב המעורב הינו אוטובוס ציבורי.

חלק ממקרים אלה דומה במהותו לתאונות הדרכים הרגילות וחלק אחר הינו בעל מאפיינים מיוחדים , הנובעים  ממהותו של האוטובוס כרכב ציבורי, מגודלו וממבנהו ומן הדרך בה הוא נוסע.  מאפיין נוסף המייחד את האוטובוס הציבורי מעצם מהותו, הינו העובדה שהוא משרת את כל סוגי האוכלוסייה ובפרט את האוכלוסיות החלשות והפגיעות יותר, כגון ילדים קטנים מצד אחד וקשישים מצד שני. אוכלוסיות חלשות אלו נוטות להיפגע יותר במקרים של תאונות דרכים וגם הנזקים הנגרמים להם עלולים להיות קשים יותר.

מקרים של תאונת דרכים בהם פוגע אוטובוס בהולך רגל , תוך כדי נסיעתו,  דומים במהותם לתאונות דרכים אחרות בהם פוגע רכב פרטי בהולך הרגל, וההבדל יכול להיות בתוצאות הפגיעה וחומרתה, לנוכח גודלו של האוטובוס.

מקרים אחרים מאפיינים  באופן מיוחד סיטואציות הקשורות דווקא לנסיעה באוטובוס ציבורי. כך למשל, קיים סוג מיוחד של פגיעות באוטובוס, כאשר האוטובוס מבצע בלימת חירום ונוסעים העומדים בתוך האוטובוס “עפים” ונפגעים. סוג אחר של פגיעות ייחודיות לנוסעי אוטובוסים הינו נוסעים הנפגעים מסגירה של דלת האוטובוס עליהם, במהלך עליה או ירידה ממנו. קיימים גם נוסעים הנפגעים מנפילה או מהחלקה בתוך האוטובוס  או במדרגותיו, במהלך העלייה או הירידה ממנו.

נוסעים הנפגעים בנסיבות שכאלה  יוכרו כנפגעי תאונת דרכים, ויהיו זכאים לתבוע את נזקיהם מחברת הביטוח אשר מבטחת את האוטובוס בו נסעו.

כמו בכל מקרה של תאונה, חשוב ביותר לרשום את כל הפרטים הרלוונטיים, ובפרט את שם חברת האוטובוסים, את פרטי הנהג, את מספר האוטובוס ואת שעת הנסיעה ומקום הפגיעה. במידה וישנם עדים לפגיעה, חשוב ביותר לרשום את פרטיהם, למקרה בו יהיה צורך להוכיח את קרות המקרה ונסיבותיו.

במידה ונפגעתם בתאונת דרכים בה מעורב אוטובוס, משרדנו, אשר רכש ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום הגשת תביעות מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים וביסס את מעמדו כאחד המשרדים המובילים בתחום זה, יהיה קשוב לצרכיכם ויעניק לכם, יחד עם סוללת המומחים הרפואיים שמלווים אותו, את הטיפול המסור, היעיל והמקצועי ביותר, אשר יניב בסופו של יום את הפיצוי המקסימלי לו אתם זכאים.

דילוג לתוכן