תאונות דרכים במעורבות הולכי רגל

בין הנפגעים הרבים בתאונות דרכים, בולטת מעורבותם של הולכי הרגל. חדשות לבקרים אנו שומעים על פגיעות בילדים בגילאים שונים אשר מעורבים בתאונות כהולכי רגל, כמו גם קשישים. הולך הרגל אשר נפגע מרכב, יוכר כנפגע בתאונת דרכים, והוא זכאי לתבוע את נזקיו מחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב הפוגע.

מאפיינים מיוחדים של תאונות הדרכים בהן מעורבים הולכי רגל :

  • למרבה הצער, במקרים רבים הרכב אשר פגע בהולך הרגל, נמלט מהמקום. תאונה מסוג זה מוגדרת כתאונת “פגע וברח”. לצורך כך הוקמה קרן ממשלתית מיוחדת בשם “קרנית” אשר אחת ממטרותיה על פי החוק, לפצות את אותם הנפגעים בתאונות דרכים אשר לא ניתן לפנות בעניינם לחברת ביטוח כלשהי.
  • תאונת דרכים עשויה להיות מוכרת ככזו, גם במקרים בהם הפגיעה בהולך הרגל אינה כתוצאה ממגע ישיר בין הולך הרגל ובין הרכב. כך, כאשר אדם סוטה מדרכו בשל רכב מתקרב ונופל, אירוע זה יכול להיות מוכר כתאונת דרכים. לעומת זאת, אם אדם נפגע תוך כדי הליכה או ריצה מרכב החונה כחוק, אירוע זה לא יוכר כתאונת דרכים (אם הרכב חונה במקום האסור לחניה, פגיעתו של הולך הרגל תוכר כתאונת דרכים!).
  • במקרים בהם מדובר בפגיעות קלות ולמקום התאונה לא מגיעה ניידת משטרה או אמבולנס, רצוי שהנפגע ירשום את פרטי הרכב הפוגע, פרטי הנהג, וכן פרטים של עדים לתאונה וזאת למקרה שהנהג ינסה להכחיש כי פגע בהולך הרגל.

כל האמור נועד להבטיח את האפשרות להוכיח את עצם התרחשותה של התאונה.

במידה ונפגעתם בתאונת דרכים כהולכי רגלמשרדנו, אשר רכש ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום הגשת תביעות מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים וביסס את מעמדו כאחד המשרדים המובילים בתחום זה, יהיה קשוב לצרכיכם ויעניק לכם, יחד עם סוללת המומחים הרפואיים שמלווים אותו, את הטיפול המסור, היעיל והמקצועי ביותר, אשר יניב בסופו של יום את הפיצוי המקסימלי לו אתם זכאים.

דילוג לתוכן