רשלנות רפואית בתחום האף-אוזן-גרון

רפואת אף אוזן גרון היא ענף ברפואה המתמחה במערכת האף אוזן גרון, הראש והצוואר בגוף האדם. רפואת א.א.ג עוסקת, בין היתר, במחלות ובמומים בפה, בלוע, באוזניים, בדרכי נשימה, בבלוטות הרוק, בבלוטת התריס, בגידולי ראש צוואר,ב דרכי הדיבור, באלרגיות ועוד. חשוב לציין כי תביעות רשלנות רפואית בתחום אף  אוזן גרון מוגשות נגד רופאי א.א.ג ולעיתים נגד רופאי משפחה.

כבכל תחום רפואי, גם בתחום האף אוזן וגרון סטייה מתחום ההתנהגות הסביר של הרופא אשר בעקבותיה נגרם נזק – מהווה התרשלות. במקום בו ניתן להוכיח כי הנזק נגרם עקב טיפול רשלני/העדר טיפול, או אז יש מקום להגשת תביעה כנגד האחראים לנזק.

על מנת לברר קיומה של עילת תביעה רפואית יש לפעול באופן הבא:

במקרה בו יש לכם יסוד להניח כי רופא א.א.ג או רופא משפחה אשר טיפל באחת מן הבעיות בתחום הא.א.ג, לא ביצע את עבודתו באופן סביר וגרם לכם לנזק, יש לפנות מיידית לעו”ד מומחה בתחום הרשלנות רפואית, התנהגות לא סבירה של רופא יכולה להיות אחת מהמנויות להלן :

  • הרופא לא אבחן בזמן או כראוי מום ממנו אתם סובלים, גידולים שפירים או ממאירים באזורי האף-אוזן-גרון.
  • הרופא התעלם מעבר רפואי אישי (לרבות אלרגיות) ומשפחתי (מחלות ומומים) או מתסמינים של המחלות מהן סבלתם או מתלונות שהעלתם בפניו.
  • הרופא לא הפנה אתכם לבדיקות כגון בדיקות הדמיה או דם או גרם לנזק בעת טיפול באזורי האף-אוזן-גרון.
  • הרופא לא פענח כראוי תוצאות בדיקות הדמיה, דם או אחרות.
  • הרופא נתן לכם טיפול תרופתי שאינו מתאים לתסמינים מהם סבלתם.
  • הרופא ביצע טיפול או הליך רפואי שאינו מקצועי ומיומן באזור האף-אוזן-גרון.

מעבר למקרים שפורטו, חשוב לציין כי גם במידה ואתם סבורים שעברתם הליך רפואי בתחום הא.א.ג מבלי שרופא קיבל את הסכמתכם לביצועו או מבלי שמסר לכם הסבר מפורט של האלטרנטיבות האפשריות להליך, הסיכויים למול הסיכונים ואופיים (גם סיכונים נדירים) וכן תופעות הלוואי האפשריות ונגרם לכם נזק פיזי או עגמת נפש בשל העדר היכולת לבחור, ייתכן ותקום לכם עילה ברשלנות רפואית בתחום הא.א.ג.

בהתאם לחוק זכויות החולה, על הרופא לקבל הסכמה מדעת של המטופל לכל הליך שהוא עומד לעבור. במקרים כאלו קמה טענה כי ההסבר שניתן למטופל היה חלקי או לא מספק, כך שהוא לא יכול היה לקבל בעקבותיו החלטה ולתת את הסכמתו לביצוע ההליך. בתי המשפט קבעו כי הפרת חובה זו עולה כדי עוולת הרשלנות.

לצורך בחינת אפשרות של הגשת תביעה ברשלנות רפואית בתחום הא.א.ג, יש להצטייד בחוות דעת רפואית של מומחה בתחום הא.א.ג, אשר במסגרתה יפרט המומחה מה הייתה הרשלנות הרפואית, מהם פרטיה ואילו נזקים נובעים ממנה. עורך הדין יפנה אתכם למומחה בתחום אשר יבדוק את המטופל ואת התיעוד הרפואי הרלוונטי ובהסתמך על חוות דעתו של המומחה יעריך עוה”ד את סיכויי התביעה ואת גובה הפיצוי. ככל שהנזקים הינם גדולים יותר, כך גם הפיצוי אותו ייתן בית המשפט יהיה גבוה יותר.

אם ביקרתם אצל רופא א.א.ג או רופא משפחה בשל בעיה בתחום הא.א.ג או עברתם טיפול או ניתוח באחד מתחומי הא.א.ג, ובעקבות זאת נגרמו לכם נזקים – יתכן ויש לכם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בא.א.ג.

משרד רון-פסטינגר עוסק ברשלנות רפואית, עם למעלה מ-30 שנות ניסיון בטיפול בתביעות נזיקין מסוגים שונים, לרבות בתחום האף-אוזן-גרון. תוכלו לבדוק את אפשרות קיומה של עילת תביעה באמצעות משרדנו ולקבל מידע על סיכויי  הצלחתכם בתביעה ברשלנות רפואית בתחום הא.א.ג.

דילוג לתוכן